За нашою давньою традицією на день Конституції хочемо запропонувати вам відвідати черговий чарівний куточок Карпат! Це буде досить нескладний, але дуже мальовничий, насичений враженнями та гарними краєвидами похід з наметами та гітарою! Тут буде найвища вершина Львівщини та Верховинського вододільного хребта — гора Пікуй (1408м), прогуляємося Буківською полониною, чиї кам’яні виступи нагадують норвежські скелі над фьордами, зустрінемо світанок на горі Великий Верх (1309 м), відвідаємо мальовничу полонину Руна, а на закуску буде лісове озеро Велика Трусця та лумшорські водоспади! «Ого!! І все це в одному поході? чи не забато??» – запитаєте ви мене. — Ми пройдемо близько 60 км за чотири дні. Багато то для вас чи мало – вирішувати вам!
День перший! Зустрічаємося о 6 ранку на маленькому пероні станції Сянки. (Ті хто їде з нами з Києва – будемо зустрічатись напередодні в Києві на ж\д вокзалі). Відмічаємось на погранзаставі та вирушаємо до Ужоцького перевалу. Це місце з дуже гарним краєвидом відоме також тим, що саме тут Українські Січові Стрільці вперше вступили в бій під час Першої Світової. Лісовою дорогою поволі піднімемось на вододільний хребет і подивимось на Ужок з гори Кругла (981 м) . Крокуючи далі зійдемо на гору Дрогобицький камінь (1186 м) отут вже буде відчуття що ми таки на хребті і саме з цієї вершини починають з трави «рости» каміння. Ці виступи скал чимось схожі на ті що стирчать над норвезькими фьордами, щоправда дещо зменшений варіант. Але фото будуть не менш прекрасні!! Так поступово дойдемо і до Великого Верху (1309 м) Так –так, в цьому хребті теж є свій Великий Верх! От десь під ним і станемо на ночівлю! Це був досить довгий і насичений день, тож треба перепочити з чаєм під гітарний спів.
День другий! Цей день розпочнеться теж дуже рано, бо з Великого Верху за ясної погоди можна спостерігати один з найкращих краєвидів на сході сонця. Тож на світанку бажаючі озброївшись фотоапаратами почимчикують на вершину. Насолодившись цим дійством спускаємось у табір, сніданок, збір і під козацьку пісню вирушаємо! Нас чекають залиті сонцем камені Буківської полонини і сама гора Пікуй (1408 м). Хто не бачив Пікуя, той не бачив украінських Карпат у всій їх красі. Нафоткафшись досхочу ми почнемо спуск у село Щербовець, яке зустріне нас традиційними оббитими деревом хатинками. Десь тут ми пообідаємо, перепочинемо і підемо далі. А там на нас чекає плавний підйом до урочища Прелука, де ми і заночуємо!
День третій! Цього разу, виспавшись досхочу, снідаємо, збираємо табір (якщо повезе, то на цій полонині вже буде діяти полонинське господарство, де можна буде скуштувати справжні карпатські сири) Нас чекає одна з мальовничіших карпатських полонин – Руна (Рівна). Тут знаходиться найвища висота нашого маршрута 1480 метрів над рівнем моря. Перед спуском пообідаємо і почнемо крутити «серпантини» вліво-вправо, аж до озера Велика Трусця. Впевнившись що трусця тут таки велика розбиваємо останній в цьому поході табір. Багаття, гітара… Завтра ми спустимося вниз до цивілізації.
День четвертий! Прокинемося не дуже рано, після нічних посиденьок з гітарою, вмиємося туманом, що піднімається з озера, а може і його чистою водицею, снідаємо, збираємо табір і вниз до Лумшор! – А де ж обіцяні водоспади? – запитаєте ви. – Зараз буде!! Спустившись в Лумшори, скидаємо рюкзаки і йдемо дивитись на водоспади на річці Туричка. Соловей, Буркач, Давір, Переступень, а може і до Крутило дійдемо!! Їх тут є! Але треба поспішати, бо під обід нас має забрати автобус і відвезти аж у Ужгород. Знову ж кидаємо речі у камеру схову на вокзалі і йдемо у найсмачніше кафе з тих що мені відомі «Ясне Сонечко»!! Очі розбігаються, меню величезне і все дуже смачне!! Але годі розсиджуватись, нам ще треба встигнути Ужгородський замок роздивитись і на потяг не запізнитись. У потязі обмінюємося враженнями і фотками! До зустрічі у наступних мандрах!!
ПОХІДНИЙ ПОБУТ ТА РОЗПОРЯДОК
- Похід середнього рівня складності, переходи близько 15 км на день, доступний кожному;
- бажано за місяць до походу почати бігати, присідати;
- ночівлі у наметах по 2-3-4 особи, приготування їжі на вогнищі черговими, купання, умивання – в джерелах;
- кожен несе наплічник вагою 10-15 кг., суспільне спорядження та їжа розподіляється між всіма учасниками;
- харчування у поході просте, походне, три рази на день – вранці та ввечері на вогнищі, вдень – перекус без розведення вогню;
- у поході має місце взаємодопомога, — йдемо разом, чекаємо тих, хто відстає; розбиваючи табір допомагаємо один одному встановлювати намети, допомагаємо черговим готувати їжу;
- місця та варіанти ночівок вказані орієнтовно, остаточно вибираються інструктором в день стоянки;
- інструктор може вносити зміни у маршрут, виходячи із конкретної ситуації та обставин;
- слухатись інструктора у поході обов’язково;
- розпивання алкогольних напоїв у поході заборонено;
- прокат наметів й кухонного спорядження входить у вартість туру. Якщо у вас нема спальника, рюкзака, килимка – ми підкажемо, де можна взяти у прокат або купити;
- приймаючи участь у поході ви погоджуєтесь із викладеними правилами та описом маршруту;
Вартість походу: 2950 грн.
Вартість включає:
- харчування на маршруті (сніданки, обіди, вечері);
- прокат групового спорядження (намети, котли, пальники, газ);
- трансфер Воловець — початок маршрута;
- трансфер Лумшори – Ужгород;
- послуги досвідченого інструктора, КМС по гірському туризму;
- організація, логістика, розробка маршруту, он-лайн консультації до і після походу;
- групова аптечка;
Вартість не включає:
- з.д. квитки (квитки на потяг бере організатор похода у груповій касі за 45 діб, зазвичай плацкарт);
- ресторації в Ужгороді.
Щоб зареєструватись у похід необхідно:
- внести передплату за похід 1000 грн.+ вартість ж.д. (перевод на карту Приват Банку) – сумма не повертається.
Що брати у похід, орієнтовний список речей
Фотоотчёт из Похода по Свидовецкому Хребту, 2019
Фотоотчёт из Похода Свидовецкому Хребту 2015
Фотоотчёт из Похода по Горганам, 2018
Фотоотчёт из Похода по Мармаросам, август 2016