fbpx

Радісна новина! Нарешті ми склали справді простий маршрут — переходи по 10 км за день або навіть меньше! Буде вдосталь часу для релаксу, споглядання природи, спілкування та відпочинку в  затінку смерек біля річки чи струмка.

Через ситуацію із потягами народився  кільцевий маршрут для насолоди — похід в Карпати навколо Гути!! Ми піднімемось на вершини Висока, Ігровець, Лопушна, Велика та Мала Сивулі, побачимо звідки починається річка Бистриця Солотвинська, і як вона зростає до великої ріки, поїмо справжньої карпатської суниці та малини, а якщо повезе, то і грибів! Всіх запрошуємо, можна брати дітей!

День перший. Зустрічаємся в Івано-Франківську на вокзалі. Грузимся в автобус та їдемо в село Стара Гута. Там ми одягаємо наші рюкзачки і в путь! Спочатку на нас чекає повільний  підйом вздовж  річки Кузьминець Великий. По ходу буде декілька привалів і обід біля річки. Потім дещо більш стрімкий але досить короткий підйом на полонину Середню, де ми і станемо на ночівлю. Бажаючі можуть здійснити сходження вже без рюкзаків на гору Середня, висотою 1638 м. Всього пройдемо в цей день трохи менше 10 км.

День другий. В цей день ми пройдемо ще менше – усього 7 км! Але то Горгани, тож розслабитися на переходах вони нам не дадуть… Будемо довше відпочивати на привалах!! Отже спочатку стрімкий підйом на гору Висока, 1803 м. Потім невеличкий стрімкий спуск, а за ним підйом на гору Ігровище, як кажуть місцеві, або Ігровець, як пише карта, яка всього на 1 метр вища за попередню. Чому така назва? Мабуть тому що вона велика але водночас пласка як футбольне поле! Але сховатись від сонечка тут нема де, тож насолодившись краєвидами ми швиденько спускаємось на перевал Боревка. Тут ми ставимо табір і будемо мати багато часу для прогулянок лісочком і збирання ягід та грибів.

День третій. Сьогодні на нас чекає досить повільний набір висоти на вже легендарні Сивулі – дві майже однакові вершини Горган висотою 1836 та 1818 метрів. В гарну погоду звідси видно чи не усі Карпати…  Від зеленого каміння спускаємось на одну з найкращих та найзеленіших полонин – плато Сивулі або полонина Рущина. Колись тут був навіть туристичний притулок, про який тепер нагадує лише фундамент, що ледь-ледь проглядає з трави. Ставимо тут табір, а ті, в кого залишились сили зможуть прогулятися до урвища Пекло та пошарудіти лісом у пошуках грибів та ягід. Всього перехід сьогодні складе близько 9 км.

День четвертий. Повертаємось до Старої Гути. Пройшовши повз витоки річки Бистриця Солотвинська, що починається прямо тут на полонині, починаємо спуск через ліси де зустрічаються карпатські кедри, кущі малини на прогалинах та безліч притоків-струмків. Ми зможемо спостерігати як маленький струмок стає річкою, яку спочатку важко перейти, а потім і взагалі неможливо без мосту. В цей день ми пройдемо вниз трохи більше ніж 10 км, але так хочеться, щоб ця дорога поміж гір ніколи не закінчувалась… До нових зустрічей Карпати!

У Старій Гуті нас забере автобус і завезе назад у Франківськ.  

В Івано-Франківськ можна доїхати потягом, автобусом чи автомобілем. Але на потяг є лише люксові вагони. Автобус дешевший, «Mercedes Sprinter», прохолодний і зручний. Час зустрічі у Франківську 6:00 — 6:30 ранку. Радимо їхати автобусом (купе чи плацкарт навряд чи з’являться) виїзд із Києва о 21:00, 25/06, четвер. Приїзд у Київ о 6:30, 30/06, у вівторок. Вибір транспорту за вами. Номер потягу чи автобусу підкажемо.

ПОХІДНИЙ ПОБУТ ТА РОЗПОРЯДОК

 • Похід початкового рівня складності, переходи близько 10 км на день, доступний кожному;
 • бажано перед походом почати бігати, присідати;
 • ночівлі у наметах по 2-3-4 особи, приготування їжі на вогнищі черговими, купання, умивання – в джерелах;
 • кожен несе наплічник вагою 10-15 кг., суспільне спорядження та їжа розподіляється між всіма учасниками;
 • харчування у поході просте, походне, три рази на день – вранці та ввечері на вогнищі, вдень – перекус без розведення вогню;
 • у поході має місце взаємодопомога, — йдемо разом, чекаємо тих, хто відстає; розбиваючи табір допомагаємо один одному встановлювати намети, допомагаємо черговим готувати їжу;
 • місця та варіанти ночівок вказані орієнтовно, остаточно вибираються інструктором в день стоянки;
 • інструктор може вносити зміни у маршрут, виходячи із конкретної ситуації та обставин;
 • слухатись інструктора у поході обов’язково;
 • розпивання алкогольних напоїв у поході заборонено;
 • прокат наметів й кухонного спорядження входить у вартість туру. Якщо у вас нема спальника, рюкзака, килимка – ми підкажемо, де можна взяти у прокат або купити;
 • приймаючи участь у поході ви погоджуєтесь із викладеними правилами та описом маршруту;

Вартість походу: 2800 грн.

Вартість включає:

 • харчування на маршруті (сніданки, обіди, вечері);
 • прокат групового спорядження (намети, котли, пальники, газ);
 • трансфер Івано-Франківськ – Стара Гута – Івано-Франківськ;
 • послуги досвідченого інструктора, КМС по гірському туризму;
 • організація, логістика, розробка маршруту, он-лайн консультації до і після походу;
 • групова аптечка;

Вартість не включає:

 • проїзд до Ів.Франківська і назад. Квиток на комфортний автобус в обидві сторони коштує 1000 грн., на потяг 1500 грн в одну сторону (нажаль наявні тільки СВ).
 • ресторації у Франківську

Щоб зареєструватись у похід необхідно: 

 • внести передплату за похід 1000 грн. (перевод на карту Приват Банку) – сумма не повертається.
 • купити квиток до Ів.Франківська.

Що брати у похід, орієнтовний список речей


Фотоотчёт из Похода по Свидовецкому Хребту, 2019

Фотоотчёт из Похода Свидовецкому Хребту 2015

Фотоотчёт из Похода по Горганам, 2018

Фотоотчёт из Похода по Мармаросам, август 2016

Фотоотчёт из Похода по Боржавскому Хребту, июнь 2017

Фотоотчёт из Похода на Попадью, август 2017