fbpx
Осінній Велопохід: Палаци, Парки й Козаки Чернігівщини.

Золота осінь – це чудова пора, щоб зануритися у ліси, парки, ближче до мальовничих краєвидів природи. Чернігівщина якнайкраще підходить для осіннього вело-туру, адже край багатий на історичні пам’ятки та природні заповідники. У нашій дводенній мандрівці ми відвідаємо палац у Качанівці, маєток у Сокиринцях, проїдемо через унікальний Тростянецький Денропарк, і дві ночі проведемо на автентичному Соколиному Хуторі із козацькою лазнею, скуштуємо справжні  козацькі страви!  Наша подорож буде цікавою та пізнавальною – ми дізнаємося багато історичних фактів та культурних цікавинок, відсвяткуємо День Українського Козацтва.

День Перший

Ми збираємось близько 14:00 в Києві біля одного з пунктів велопрокатів. Всі хто бажає, може взяти «залізного коня» в оренду. Якщо маєте свої велосипеди, будемо чекати вас вже біля велопрокату з вашими байками. Звідси нас заберуть два автобуси. В один з них ми завантажуємо наші вели, в другому поїдемо самі. Через 3-4 години нас привезуть в саме сердце Чернігівських лісів, село Петрушівка на Соколиний Хутір, що розкинувся на березі річки Смож. Це один із самих яскравих центрів зелоного еко-туризму в Україні.

На території хутора є дев’ять садиб, хатинки Кучера та Писаря, яким біліш ніж 150 років, саме ці старовинні садиби одночасно виконують роль міні-готеля. Умови проживання прості, але вельми автентичні! Також на території  хутора є музей Трипільскої культури, міні-зоопарк, конюшня, кузня, козацький човен, шинок і козацька лазня!

Отже вечеряємо, розміщуємося по хатинках і набираємося сил для завтрашнього велопробігу!

День Другий

Сьогодні бадьорий день, ми проїдемо близько 60 км грунтовими дорогами. Тож встаємо засвітла, швиденько снідаємо і вирушаємо у подорож! Спочатку нас чекає Тростянецький Дендропарк. Цей парк заснував дід останнього гетьмана Іван Скоропадський. На типовій чернігівській рівнині були створені гори, вириті пруди, насаджено близько 600 видів рослин. Парк не поступається своєю чарівністю ані Софіївці, ані Аліксандріївському парку. Обідаємо на мальовничій галявині.

Далі вирушаємо до палацу в Сокиринцях. Маєток є родовим гніздом відомого козацько-старшинського роду Ґалаґанів, що зберігся до нашого часу і є найбільш характерним прикладом палацево-маєткової архітектури Лівобережної України кінця 18 — початку 19 століття. Цей величний мурований палац на 60 кімнат в стилі ампір з високим декоративним куполом слугував як розважальна резиденціяНавколо палацу — великий ландшафтний парк на 40 гектарів з альтанками, церквою і каплицею, греблею і двома мостами.

Надвечір вертаємось на Соколиний Хутір, час відзначати День Українського Козацтва козацькими стравами та козацькою лазнею!

День Третій

Сьогодні релакс-день. Хто гарно посвяткував –той гарно відпочиває;-) Снідаємо і їдем до палацу в Качанівці. Сьогодні наш маршрут складе всього 16 км.

Урочище Качанівка розкинулось на околиці села на нерівному ландшафті. Верхнє плато займає палацовий комплекс будівель, які є пам’ятниками архітектури, нижнє — мальовничий парк з 12 ставками, павільйонами, скульптурами, парковими містками, «руїнами», амфітеатром. Палацово-парковий комплекс із часу свого заснування (1770-ті роки) майже не змінився. Тут спокійно, затишно і дуже красиво!

Це одне з найкрасивіших та найромантичніших місць Чернігівщини. Тут надихалися і творили Тарас Шевченко, Микола Гоголь, Марко Вовчок, Михайло Глінка, Микола Маркевич, Михайло Врубель…

Якщо матимемо час та натхнення обов’язково замовимо екскурсію та поринемо в цю чарівну епоху.

У другій половині дня вертаємося на Соколиний Хутір, обідаємо та нашими автобусами вертаємось до Києва.

ПОХІДНИЙ ПОБУТ ТА РОЗПОРЯДОК

  • ночівлі у автентичних будиночках на Соколиному Хуторі по 2-3-4 особи у кімнаті, сніданок та вечеря – в ресторації на хуторі, на обіди – бутерброди;
  • у поході має місце взаємодопомога, — їдемо разом, чекаємо тих, хто відстає; допомагаємо на обід нарізати ковбаску та сир;)
  • інструктор може вносити зміни у маршрут, виходячи із конкретної ситуації та обставин;
  • слухатись інструктора у поході обов’язково;
  • розпиття алкогольних напоїв у поході заборонено;
  • велесопиди можна взяти в прокат в запропонованому пункті прокату (оберемо пункт із оптимальною локацією для виїзда), або приїхати на місце збору вже із своїм велосипедом;
  • приймаючи участь у поході ви погоджуєтесь із викладеними правилами та описом маршруту;

Вартість походу: 2250 грн. (вартість 2018 року )

Вартість включає:

  • — організація, логістика, розробка маршруту, консультації до і після походу;
  • -послуги інструктора;
  • — обіди на маршруті (два рази);
  • — проживання на хуторі у будиночках;
  • — вхідні квитки парки та музеї;
  • — групова аптечка;

Вартість не включає:

  • — переїзд і транспортування велосипедів Київ-Петрушівка-Київ;
  • — прокат велосипедів (за необхідністю);
  • — сніданки та вечері на Хуторі;
  • — козацька лазня (за бажанням);
  • — майстер-класи на Хуторі (за бажанням).

✍Щоб зареєструватись у похід необхідно:

  • написати нам у FB «Походы с Колесником» ;
  • внести передплату за похід 800 грн. (перевод на карту ПриватБанку) – сумма

Фотографії із велопохода на Чернігівщину